Aleksandra Adamska odwiedziła uczniów ZSP.

Była zawodniczka klubu 1.FC AZS AWF Katowice i kadrowiczka reprezentacji Polski do lat 19, Aleksandra Adamska 1 października gościła na auli ZSP w Nowinach. Aleksandra zaczynała swoją karierę sportową jak piłkarka. Jej obiecującą karierę przerwały dwie operacje kolan. Nie chciała jednak rezygnować ze sportu i zaczęła grę w tenisa plażowego. To w tej dyscyplinie wywalczyła pierwsze w historii medale Mistrzostw Świata dla Polskiej Federacji Tenisa Plażowego.

Na przełomie czerwca i lipca w Hiszpanii odbyły się Mistrzostwa Świata federacji IFBT w których to Ola została wicemistrzynią świata PRO w grze podwójnej ze swoją partnerką Sylwią Mikołajczuk. Oprócz tego razem z drużyną zajęła 3. miejsce w pucharze drużynowym, a także w amatorskich mistrzostwach świata zajęła 3. miejsce w grze podwójnej ponownie z Sylwią Mikołajczuk oraz w grze mieszanej z Pawłem Krupskim.

Pani Aleksandra opowiedziała o zasadach tenisa plażowego. Beach Tennis to dyscyplina która jest połączeniem tenisa ziemnego i badmintona, rozrywana na boiskach do siatkówki plażowej (siatka znajduje się na wysokości 170 cm), specjalnymi rakietami dostosowanymi do gry oraz piłkami o mniejszej twardości niż te do tenisa. Każdy z uczestników spotkania mógł zobaczyć jak wygląda rakieta do tenisa plażowego oraz poznać jego podstawy na krótkim treningu na hali sportowej.

Poniżej fotorelacja ze spotkania:

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Włodzimierza Leonarda Lubańskiego

ul. Gimnazjalna 1,  26-052 Nowiny