KONFERENCJA DLA TRENERÓW PIŁKI NOŻNEJ

W dniu 20.12.2019 w auli Liceum Ogólnokształcącego z Klasami Mistrzostwa Sportowego w Nowinach odbyła się konferencja dla trenerów piłki nożnej. Na zaproszenie organizatorów - Tomasza Wilman z SMS Nowiny oraz Przemysława Cichonia z GKS Nowiny przyjechali do Nowin trenerzy z jednej w wiodących Akademii Piłkarskich w Europie - MSK Żilina: Jaroslav Bacik - dyrektor Sportowy Młodzieży w MSK Żilina oraz Pavol Stano - trener drużyny MSK Żilina "B". Podczas zajęć zaprezentowali filozofię szkolenia w MSK wraz z konkretnymi przykładami mikrocyklu szkoleniowego. Omówili także zagadnienia związane z wprowadzaniem młodych zawodników do pierwszej drużyny w Żilinie a także funkcjonowanie "Projektu" w ich klubie w ramach którego zawodnicy z drużyn U19 oraz Żilina "B" (rywalizuje na drugim poziomie rozgrywkowym w Słowacji) doskonalą swoje umiejętności w ramach dodatkowych treningów indywidualnych. Jest to etap łączący piłkę juniorską z seniorską  a dzięki realizacji "Projektu" młodzi zawodnicy są przygotowywani do wymagań stawianych na poziomie słowackiej Ekstraklasy. Dla trenerów z naszego regionu była to wyjatkowa okazja poznania detali związanych z filozofią szkolenia tego cenionego słowackiego klubu. Na koniec konferencji relację ze stażu w MSK Żilina zaprezentowali trenerzy: Tomasz Wilman, Przemysław Cichoń oraz Mariusz Ludwinek, którzy dzięki uprzejmości Pavola Stano podczas tygodniowego stażu przyglądali się pracy drużyn młodzieżowych oraz pierwszej drużyny MSK.


Konferencja organizowana była przez SMS Nowiny oraz  GKS Nowiny. Działająca od września br.w Nowinach szkoła sportowa z Klasami Mistrzostwa Sportowego w Nowinach była organizatorem (wspólnie ze ŚZPN)już kolejnego przedsięwzięcia związanego z edukacją trenerów - we wrześniu – na zaproszenie Marcina Gawrona i Tomasz Wilmana - o szkoleniu w Benfice Lizbona opowiadali ( i prowadzili zajęcia) trenerzy: Carlos Fernandes oraz Bartosz Kubica.


Organizatorzy (Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Klasami Mistrzostwa Sportowego o profilu piłka nożna oraz GKS Nowiny)  składają serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Nowiny - Panu Sebastianowi Nowaczkiewiczowi,  ŚWIĘTOKRZYSKIEMU Związkowi Piłki Nożnej,  firmie RS Active oraz Asystent Trenera  za pomoc w organizacji konferencji.

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Włodzimierza Leonarda Lubańskiego

 

ul. Gimnazjalna 1,  26-052 Nowiny

NIP 959-15-90-149 REGON 202830933

www: http://www.sms-nowiny.pl

Dane kontaktowe

 

tel. 885885834

tel./fax (041) 346-53-56

e-mail: dyrektorzsp@nowiny.com.pl

wicedyrektorzsp@nowiny.com.pl

sekretariatzsp@nowiny.com.pl

psycholog.zsp.now@gmail.com