Sportowe świętokrzyskie

23 październka 2019 r. uczniowie: Sandra Oleszczuk, Natalia Stanek, Szymon Kot, Oskar Jabłoński i Mateusz Rodak wraz z opiekunami trenerem Przemysławem Cichoniem i panem Krzysztofem Wanatem  reprezentowali naszą szkołę na II  Kongresie Edukacji Przyszłości zorganizowanym w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Tegoroczna edycja KEP otrzymała honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Rekreacji, Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Prezydenta Miasta Kielce. Drugi dzień targów upłynął pod hasłem „sportowe świętokrzyskie” i był poświęcony edukacji sportowej.  Uczestnicy zdarzenia mogli zapoznać się z aktualną ofertą szkół sportowych z naszego regionu.

Stoisko Liceum Ogólnokształcącego z Klasami Mistrzostwa Sportowego w Nowinach cieszyło się dużą popularnością, uwagę zwiedzających przykuwały  uczennice Sandra i Natalia, które z dużą swobodą wykonywały triki piłkarskie. Sandra udzieliła wywiadu  dla TVP3, mówiła o roli prawidłowego odżywiania w życiu młodego sportowca.

Celem targów była nie tylko promocja placówek edukacyjnych, ale też prezentacja dobrych praktyk. W trakcie konferencji omawiano istotne zagadnienia dotyczące młodych ludzi, pasjonatów sportu. Był też czas na dyskusję i  możliwość zapoznania  z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w sporcie.

Taka formuła spotkania dała możliwość  wymiany doświadczeń z osobami zawodowo zajmującymi się sportem, trenerami, pracownikami naukowymi, nauczycielami i uczniami innych szkół sportowych oraz nawiązania nowych znajomości.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

 

ul. Gimnazjalna 1,  26-052 Sitkówka-Nowiny

NIP 959-15-90-149 REGON 202830933

www: http://www.zsp-nowiny.pl