SZKOŁY ZAMKNIETE DO WIELKANOCY

Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki ogłasza stan epidemii. Dodał, że lekcje w szkołach zostaną zawieszone do Wielkanocy. Wzrosła również kara pieniężna za złamanie kwarantanny. 

Dziękuję wszystkim służbom oraz zaangażowanym w edukację sanitarną. Mam nadzieję, że już po świętach wielkanocnych będziemy mogli zmienić tryb życia. Pamiętajmy jednak o higienie. Unikajmy kontaktu ze starszymi osobami - powiedział Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

- Wprowadzamy stan epidemii, który wprowadza nowe prerogatywy dla nas, ale też i nowe obowiązki - ogłosił premier. - Robimy wszystko, by przygotować Polskę na trudne, nadchodzące tygodnie - dodał Morawiecki.

Szef polskiego rządu dodał również, że szkoły zostaną zamknięte do Wielkanocy. - Dziękuję nauczycielom, dzieciom, rodzicom, młodzieży, którzy uczestniczycie w zdalnych lekcjach. Dzisiaj to ponad 90 procent. To bardzo ważne, żeby tego czasu nie zmarnować. To nie czas dodatkowych wakacji tylko wyciszenia narodowego - zaznaczył Morawiecki.

Obecny na konferencji prasowej szef Ministerstwa Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski, dodał, że "od 25 marca ruszy obowiązek realizacji podstawy programowej dla uczniów i nauczycieli". - Do świąt wielkanocnych będziemy kontynuowali działania, które zostały już podjęte. Dzięki temu będą mogli kontynuować lekcje online - podkreślił szef MEN.

źródło: https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-mateusz-morawiecki-oglasza-stan-epidemii-szkoly-zamkniete-do-wielkanocy-6491041463654017a

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

 

ul. Gimnazjalna 1,  26-052 Sitkówka-Nowiny

NIP 959-15-90-149 REGON 202830933

www: http://www.zsp-nowiny.pl